Vrh "C"

Majestátní,krásný a přitom úplně pohodový otec vrhu "C" - Alf vom Oderblick (Německo) - odkaz na všechna jeho vítězství a šampionáty naleznete zde:https://www.unser-spitz.de/index.php/alf-vom-oderblick.html 
 
 
1.týden života
To,jak jsme přišli na svět a že to bylo opravdu dramatické,jste si jistě již přečetli v článku o našem porodu.Nyní jsme ve fázi dosti příjemné pro nás i paničku,protože máme na starosti jen papání,kakání a spinkání:) A všechnu práci,ten nepořádek kolem nás, zastane naše maminka. Takže panička se s námi jen mazlí a občas nás položí do studené misky(váha:) ) a zkontroluje, jestli se cpeme dostatečně ! Ale někdy je to jak o závod,urvat dobrou pozici pro krmení, protože je nás DEVĚT a některé cecíky jsou špatně přístupné.To je pak se ségrama a bráchama tlačenice ! Ale snažíme se všichni a naše smečka,Šírovic,jsou z nás ,,na větvi".
 
2 týdny
Máme velkou novinku !! Téměř všichni jsme již rozlepili naše očička a za 1-2 týdny vás již bezvadně rozeznáme. Potom bacha, protože kdo se bude mračit, ten by nám nemusel být dvakrát sympatický :))
Začínáme se stavět na nožky, ale ty jsou kupodivu poněkud vratké,podlamují se a vůbec se na nich nedá tak uhánět, jak se nám to někdy zdá a kmitáme jimi, i když spíme.
Dnes jsme poprvé ochutnali něco jiného než mlíčko od maminky a teda žádná sláva... no,úplně odporné to nebylo, ale mamča je lepší ! 
Pro neznalce-dostali jsme sirupek na odčervení.
To,že nám od mámy chutná, dokazují i naše váhové přírůstky, za něž by se nemuselo žádné mládě stydět. V průměru 180-250g na jedince za poslední týden!
A máme první video.
 
3 týdny
Čas pokročil a máme tady další novinky. Všichni již koukáme na svět a také se nám rozlepila ouška a my slyšíme, co se kolem nás děje.Nemáme rádi bouchání a práskání čímkoli,zkrátka nic nenadálého.To pak nevíme, co se stalo a jestli je vše o.k. :) Protože již slyšíme, tak reagujeme, i když se blíží naše dvounohá smečka.Do teď nás vzrušil pouze hlas a vůně naší maminky.
Panička nám poprvé stříhala drápky na pacičkách.No,až na to,že jsme si hověli na jejím klíně,tak to moc příjemné nebylo.Ještě štěstí,že je zkušená(prý už nějaká štěňátka měla:)) ),tak nás nestříhla a aspoň to nebolelo.
Zvětšil se nám pelíšek-již vyrážíme na malé výpravy mimo naši ložnici a zjistili jsme,že na čurání a kakání máme speciální místo.
Ale stejně nejlíp je nám,když jsme všichni pohromadě! A když přijde mamka,tak se na ni hned všichni nalepíme,každý chce urvat nejlepší flek,abychom si nacucali co nejvíce jejího mlíčka.Ale není to bůbec jednoduché,protože mamka si už nechce lehat ani sedat a krmí nás ve stoje.Takže je to i trochu akrobatická disciplína-to krmení.
Teprve nedávno jsme ochutnali nové jídlo.Zatím nic moc.Sice to krásně voní (rozmixované kuře a rýže),ale už musíme jíst každý sám a moc nám to nejde, tak jsme celí zapatlaní. Zase je zábava,že se potom vzájemně olizujeme! Ale mamka je stejně nejlepší.
Krásně rosteme a přibýváme na váze-nejmenší z nás mají přes 1kg,největší 1,4kg. 
A máme slíbeno,že když bude hezky,tak o víkendu půjdeme na zahradu-juchůů ! Honem spát,ať ten čas rychle uteče:)
 
 
TOPlist